Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Santa τρελανέ μας ακόμα πιό πολύ!!!

Για ένα ακόμα παιχνίδι η Santa μας τρέλανε ακόμα πιο πολύ.Κέρδισε με το βαρύ σκορ 0-4 τα Σούρμενα εκτός έδρας στο Ελληνικό.Από το πρώτο λεπτό η ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι.το σκορ άνοιξε μόλις στο 10' με πανέμορφο γκόλ του Λαμπρινάκου(σουτ εξω και πλάγια απο την περιόχη).Στο 14' το σκόρ έγινε 0-2 με κεφαλία του Κωνσταντίνου,ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ.Η ομάδα μας δεν σταμάτησε εκει και πιέσε για να πετύχει και τρίτο γκόλ , το κατάφερε στο 34' με τον Ετόκα,αφου νίκησε τον τερματοφύλακα των Σουρμένων σε τετ-α-τετ.Η ομάδα των Σουρμένων είχε μια καλή ευκαιρία να πάει στο ημίχρονο με σκορ 1-3 αλλά ο τερματοφύλακας μας,Περτσάς,απέκρουσε σε κοντινό πλασέ. Στο β'ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού επεσε λίγο και τα Σουρμενα προσπάθησαν να μειωσουν το σκορ,είχαν 2-3 καλές ευκαιριες να το καταφέρουν αλλα ο τερματοφυλακάς μας τους σταμάτησε.Το παιχνίδι τελείωσε οριστικά στο 86' όταν ο Ζυγούρης διαμόρφωσε το τελικο 0-4!!Στο 88'ο Osmerald θα μπορούσε να πετύχει το 0-5.Στο τέλος του παιχνιδιού οι παίκτες αποθεώθηκαν από τους πέριπου 40 φιλάθλους της ομάδα οι οποίοι είχαν δώσει δυναμικό παρών στο γήπεδο.Επίσης ευχαριστούμε την διοίκηση των Σούρμενων για την άψογη φιλοξενία.