Τρίτη 10 Απριλίου 2012

Αγία Παρασκευή-Ηλιούπολη 3-0

Ακόμα πιο χαμηλά έριξε στη βαθμολογία την Ηλιούπολη η Αγία Παρασκευή, αφού στο μεταξύ τους ματς επικράτησε 3-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 18' με κοντινή κεφαλιά του Σωτήρχου. Στο 22' ο Μάκος προσπάθησε να απαντήσει, όμως σημάδεψε το δοκάρι του Ντούση, χάνοντας την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια. Στο 37' ο σκόρερ του πρώτου γκολ, και πάλι με κεφαλιά έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν με δύο γκολ πίσω στο σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε πολύ. Στο 73' ο Ζυγούρης με σουτ «έγραψε» το 3-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έχασε την ευκαιρία να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, αφού σημάδεψε το δοκάρι του Σηφάκη. Με αυτή τη νίκη η Αγία Παρασκευή έφτασε τους 16 βαθμούς, ενώ η Ηλιούπολη έμεινε στους 9! Αγία Παρασκευή: (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Ντούσης, Δελάρδας, Μεϊμάρογλου, Σωτήρχος, Γκουντελίτσας, Δημητρίου (80' Μιχαηλίδης), Τζίτζης, Λαμπρινάκος (67' Καράτζαλος), Τσοχαντάρης (52' Κώτσης), Ζυγούρης, Καραϊνδρος Δ. Ηλιούπολη: (Παύλος Κυριακουλέας): Σηφάκης, Ζιαμπάρας (42' Χαρατσάρης), Ψωμάς, Βαφειάδης (82' Μπράχος), Σουλιμιώτης, Εστυλιανίδης (70' Ηλιού), Ζουμπουνέλης, Δικαιόπουλος, Γεμιστός, Μάκος, Κολώνης.